Energooszczędne instalacje

Zastosowanie

BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE – OGRZEWANIE DOMU

Wykorzystanie do ogrzewania domu systemu FIRST daje możliwość oszczędności, niekiedy znaczących, na kosztach ogrzewania.

Super cienkie panele (ok. 3cm) mogą być zainstalowane we wszystkich pomieszczeniach: salonie, jadalni, kuchni, łazience, garażu, suszarni, strychu. Ponieważ waga paneli jest relatywnie niska, panele mogą być zamontowane na ścianach lub suficie, dzięki czemu technologia ogrzewania domu podczerwienią jest niezwykle łatwa do wkomponowania w dowolny wystrój wnętrz.

Panele dla mieszkań dostępne są w różnych rodzajach, kolorach i ze zdjęciami dzięki czemu w sposób naturalny można je dopasować do otoczenia. Dodatkową zaletą jest fakt, że miejsce instalacji paneli na wyższej wysokości pozwala na lepsze wykorzystanie ścian dla mebli i bardziej funkcjonalnego zaplanowania każdego z pomieszczeń.
FIRST to tanie ogrzewanie domu idące w parze z ekologią!

BIURA

Panele FIRST mają bardzo nowoczesny wygląd. Dzięki możliwości indywidualnej aranżacji można je dopasować do każdego stylu np.: nowoczesnego lub rustykalnego, z Twoim logo, lub na przykład wyjątkową fotografią przez co ogrzewanie podczerwienią wpłynie pozytywnie również na wygląd twojego biura.

Panelowe ogrzewanie podczerwienią można instalować w sufitach podwieszanych w zależności od systemu montowania. Dzięki bezprzewodowemu termostatowi (I.S.T.) w łatwy sposób można zapewnić komfortową temperaturę w całym pomieszczeniu oraz dodatkowo zaprogramować funkcje ogrzewania wyłącznie na czas użytkowania biura oraz w czasie obowiązywania najtańszych taryf za prąd elektryczny (POLECANE ROZWIĄZANIE), przez co nasze rozwiązanie to naprawdę tanie ogrzewanie w porównaniu z tradycyjnym centralnym ogrzewaniem.

SKLEPY I GALERIE HANDLOWE

Począwszy na wielkich centrów handlowych a skończywszy na małych sklepach i punktach usługowych koszty ogrzewania i energii stanowią zawsze znaczny udział w czynszu. Panele systemu FIRST są rozwiązaniem gwarantującym znaczne obniżenie kosztów ogrzewania (do 75%).

Dodatkowo, technologia NIE WYMAGA żadnych dodatkowych wentylacji lub przewodów kominiarskich jak w przypadku wielu tradycyjnych technologii. Zbędne jest jakiekolwiek orurowanie, przewody wentylacyjne itd. Dzięki czemu koszt inwestycji jest niższy, koszt serwisowania jest niższy (w zasadzie brak kosztu) oraz koszt ogrzewania w większości przypadków jest znacząco niższy.

Możliwość adaptacji paneli do rodzaju wnętrza pozwala w maksymalny sposób wykorzystać miejsce na ekspozycję towarów bez konieczności rozwiązywania częstych problemów związanych z lokalizacją instalacji ogrzewania i odpowiednim dopasowaniem mebli i regałów w zależności od rozwiązań instalacyjnych.

OBIEKTY PRZEMYSŁOWE I UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

System FIRST wykorzystuje się we wszystkich rodzajach budynków użyteczności publicznej gdzie wysokość ogrzewanych pomieszczeń nie przekracza 3,5- 4 metry. Wielkość powierzchni w m2 nie ma znaczenia i wpływa jedynie na ilość montowanych paneli.

Przykładowe zastosowania:

  • hotele i pensjonaty
  • stacje benzynowe
  • różnego rodzaju punkty usługowe
  • sale szkolne, świetlice, salki katechetyczne
  • przychodnie i szpitale
  • warsztaty i zakłady produkcyjne
  • biblioteki i archiwa
  • magazyny i przechowalnie
  • SANATORIA I SZPITALE

System FIRST zmniejsza cyrkulację powietrza w stosunku do tradycyjnych technologii grzewczych. Zmniejszona cyrkulacja powietrza wpływa na ograniczenie rozprzestrzeniania się niektórych typów bakterii.

Dzięki tej zalecie znajduje zastosowanie w szpitalnictwie i sanatoriach. Może być stosowany w pomieszczeniach przed, w trakcie i po odpowiednich operacjach. W gabinetach zabiegowych, salkach porodowych, gabinetach rehabilitacyjnych itd.

SPA I SAUNA

System grzewczy FIRST jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkiego rodzaju gabinetów odnowy biologicznej oraz centrów Wellness. Jest dodatkową wartością jaką można zaoferować klientowi. Z jednej strony korzyści finansowe wynikające z niższych kosztów instalacji i ogrzewania a z drugiej strony lepsze i zdrowsze samopoczucie.

Technologia długich przyjaznych fal promieniowania podczerwonego stosowana do ogrzewania m.in. w panelach FIRST sprzyja poprawie układu krążenia, wzmacnia układ odpornościowy, działa pozytywnie w przypadkach reumatoidalnego zapalenia stawów, zwiększa rozciągliwość tkanek kolagenowych, bezpośrednio wpływa na zmniejszenie sztywności stawów, łagodzi skurcze mięśni.

ROLNICTWO

System ogrzewania FIRST ma wiele zastosowań w hodowli zwierząt i uprawach. Panele nadają się do wykorzystania w stajniach, chlewach, kurnikach, wylęgarniach oraz szklarniach.

Panele FIRST oszczędzają pieniądze oraz są przyjazne środowisku naturalnemu. Dodatkowo w sposób naturalny system wspiera zdrowszy rozwój roślin i zwierząt.